avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 598 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Partaj, intabulare
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Partaj, intabulare

buna ziua .am si eu o problema .sint divortata si impreuna cu fostul sot am avut 5000 m patrati pamant.in timpul casatoriei am vandut 2000 m.au mai ramas 3000 .acum ne-am inteles sa facem un act de cedare partea lui sa -mi ramana mie,sotiei.dar la notar imi cere incheiere de intabulare .dar nu stiu de unde trebuie sa o iau .multumesc frumos
Cel mai recent răspuns: ContSters250994 , utilizator 18:15, 20 August 2013
Exact, notarul care a facut dezmembrarea are si intabularile pe loturi.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cadastru parțial? Mira1925 Mira1925 Pot sa fac un cadastru numai pentru o porțiune (1/3) de pamant alocat mie de un Act de Proprietate cand ceilalți beneficiari (la 2/3 de pamant) nu au toate ... (vezi toată discuția)
Lotizare in vederea vanzarii am un teren de 1000 m.p.(intabulat0 si vreau sa vand doar 700 ce fac ? 1. merg cu cadastristul pe teren si fac 2 schite: pe 700 si pe 300. 2. merg la ... (vezi toată discuția)
Este legala masurarea unui teren fara proprietari prezenti ? Eumia Eumia Este legala masurarea de catre cadastristi de la o firma de cadastru a unui teren cu imobil pentru intocmirea schitei cu propunerea de dezmembrare fara ca ... (vezi toată discuția)