Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Partaj, intabulare
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Partaj, intabulare

buna ziua .am si eu o problema .sint divortata si impreuna cu fostul sot am avut 5000 m patrati pamant.in timpul casatoriei am vandut 2000 m.au mai ramas 3000 .acum ne-am inteles sa facem un act de cedare partea lui sa -mi ramana mie,sotiei.dar la notar imi cere incheiere de intabulare .dar nu stiu de unde trebuie sa o iau .multumesc frumos
Exact, notarul care a facut dezmembrarea are si intabularile pe loturi.