Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... concedii fara plata
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

concedii fara plata

societatea , pentru a evita dispoznibilizari , cere salariatilor sa isi faca cereri de concediu fara plata pentru 10 zile. dupa care, daca situatiua nu se schimba in bine, mai doreste prelungirea acestui concediu cu inca cateva zile. Este legal? Nu se vor depasi 90 zile de CFS pe un an. Tb sa fac vreo decizie de suspendare a CIM?
referinta la carnet de munca s-a facut doar ca si identificator de vechime.