avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1014 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... intampinare in cinci zile !
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

intampinare in cinci zile !

Peste aproximativ doua saptamani se va desfasura prima infatisare la procesul de divort pe care la inaintat sotia mea si as dori sa stiu ce este si de ce trebuie sa fac intampinare cu cinci zile inainte de proces?
Sotia doreste numele de familie actual,ce sanse am ca sa nu i se satisfaca dorinta (este numele meu) si as dori ca procesul sa dureze foarte foarte mult, cum trebuie sa fac?
cu multumiri Michael12
Cel mai recent răspuns: CLAUDIU LASCOSCHI , Avocat 22:45, 30 Martie 2009
nemasurate sunt gandurile femeii (nu incerca sa le intelegi ca nu ai nici o sansa)
michael12 a scris:

nemasurate sunt gandurile femeii (nu incerca sa le intelegi ca nu ai nici o sansa)


Poate incercati sa cititi, sa intelegeti si sa respectati Regulamentul de postare.
Gabriela Pintea a scris:

michael12 a scris:

nemasurate sunt gandurile femeii (nu incerca sa le intelegi ca nu ai nici o sansa)


Poate incercati sa cititi, sa intelegeti si sa respectati Regulamentul de postare.


Eu cred ca este o lauda si nicidecum o jignire.
Presupun ca spre asa ceva s-ar tinde a se considera, dar nu vad absolut niciun motiv, cel putin rezonabil de a se considera altfel.

avocat Claudiu Lascoschi
ca urmare depinde cine citeste si cine si ce intelege!
Problema este atat de complicata incat si eu ma simt depasit.
Am o perceptie deosebita dar numai pana la un anumit punct.
Dupa acel punct fiecare intelege asa cum poate si dupa cum poate interpreta.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cat dureaza un partaj? matican matican Sotia poate sa baga divortul fara mine ? Eu vreau sa pastrez apartamentul si trebuie sa ii dau banii, partea ei , dar am nevoie de timp ca sa fac rost de ei! ... (vezi toată discuția)
Divorț, autoritate părintească și pensie de întreținere LoreChereches LoreChereches Bună seara! Am și eu o întrebare. Am deschis proces de divorț care include și custodia și pensia alimentară. Întrebarea mea este: aceste puncte se ... (vezi toată discuția)
Documente probatorii Pherry Pherry In primul rand doresc sa-mi cer scuze daca termenii pe care i-am folosit in descrirea situatiei la care doresc sa aflu un raspuns nu sunt pe masura ... (vezi toată discuția)