Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... intampinare in cinci zile !
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

intampinare in cinci zile !

Peste aproximativ doua saptamani se va desfasura prima infatisare la procesul de divort pe care la inaintat sotia mea si as dori sa stiu ce este si de ce trebuie sa fac intampinare cu cinci zile inainte de proces?
Sotia doreste numele de familie actual,ce sanse am ca sa nu i se satisfaca dorinta (este numele meu) si as dori ca procesul sa dureze foarte foarte mult, cum trebuie sa fac?
cu multumiri Michael12
nemasurate sunt gandurile femeii (nu incerca sa le intelegi ca nu ai nici o sansa)
michael12 a scris:

nemasurate sunt gandurile femeii (nu incerca sa le intelegi ca nu ai nici o sansa)

Poate incercati sa cititi, sa intelegeti si sa respectati Regulamentul de postare.
Gabriela Pintea a scris:

michael12 a scris:

nemasurate sunt gandurile femeii (nu incerca sa le intelegi ca nu ai nici o sansa)

Poate incercati sa cititi, sa intelegeti si sa respectati Regulamentul de postare.

Eu cred ca este o lauda si nicidecum o jignire.
Presupun ca spre asa ceva s-ar tinde a se considera, dar nu vad absolut niciun motiv, cel putin rezonabil de a se considera altfel.

avocat Claudiu Lascoschi
ca urmare depinde cine citeste si cine si ce intelege!
Problema este atat de complicata incat si eu ma simt depasit.
Am o perceptie deosebita dar numai pana la un anumit punct.
Dupa acel punct fiecare intelege asa cum poate si dupa cum poate interpreta.