Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... model contract de vz-cu uzufruct
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

model contract de vz-cu uzufruct

Buna ziua, ma poate ajuta si pe mine cineva cu un model de contract de vz-cu pentru un uzufruct ?
Mentionez ca am un contract de vz-cu cu uzufruct, iar uzufructuarii vor acum sa-mi vanda si uzufructul.
Va multumesc!!!
As mai avea o intrebare dl. Themis : daca actul ramane asa, dupa moartea parintilor, la ce perioada se prescrie datu asta in judecata ? Se poate sa o dea fratii pe prietena mea injudecata si dupa 30 de ani de la moartea parintilor ?
Sau dupa 3 sau cinci ani se prescrie ?
Exista vreun termen de prescriere legal pentru asa ceva ?