Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Probleme Revisal
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Probleme Revisal

Buna ziua!
Avem o problema interesanta la firma, careia nu stim cum am putea sa-i dam de capat.
Este vorba de un angajat, ale carui urme nu le gasim nicaieri in lista salariatilor (ci doar in sectiunile istoric si rapoarte, dar si acolo fara nici o informatie, ci doar cu numele si tabele goale). Mai ciudat este ca nu apare nici in lista oamenilor suspendati si nici in a celor plecati sau detasati. Mai mentionez faptul ca omul este angajat vechi al unitatii, iar in back-up-uri salvate in oct 2011 si ian 2012 acesta e prezent cu toate datele si modificarile suferite vizibile.
Toate acestea ne fac sa credem ca e vorba de o problema tehnica, si nicidecum o eroare umana, mai ales ca predecesorii mei de la acest birou au mai intampinat genul acesta de probleme.
Intrebarea e urmatoarea: cum sa procedam pentru a reaparea angajatul in revisal, dar totodata sa fim si in legalitate cu organele competente? Va multumesc!
Ma scuzati daca am plasat gresit topicul.
Mircea1990, utilizator
Nu are ce sa zica ITM-ul ceva atata timp cat in baza lor de date exista acel salariat.

De ce amspus import/export , intrucat o situatie de acest gen a fost solutionata prin operatiunile de import /export baza de date . Pe un calculator nu se vedeau toti salariatii ,dupa aceste operatiuni pe calculatorul unde s-a importat baza de date au reaparut toti. Solutia a fost data de catre un IT-ist.
freelis: Mulțumesc pentru soluția propusă! Probabil asta va fi rezolvarea (deși nu sunt sigur că respectivul angajat mai există în baza ITM-ului,de vreme ce fiecare generare de registru suprascrie datele încărcate pe site-ul lor, adică generează alt tabel ca fiind valabil, și în care nu se regăsește salariatul. )
Vă mulțumesc încă o dată!!! Vom încerca soluția dumneavoastră.
Puteti verifica , solicitand de la ITM un extras din REVISAL.
Aha, deci vreți să spuneți că e posibil ca angajatul să fie afișat normal la ITM, iar problema să fie doar de afișare pe calculatorul nostru? În orice caz, vă mulțumesc încă o dată pentru răbdare. O să vă anunț dacă reușesc.
O seară plăcută!
Sincer nu am auzit de astfel de probleme. Probabil e ceva legat de calculator. Totusi puteti lua legatura cu cei de la Teamnet.