Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... refuz reangajare in intervalul celor 2 ani de ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

refuz reangajare in intervalul celor 2 ani de ingrijire copil

As vrea sa aflu daca exista vreo baza legala, conform careia ,angajatorul poate refuza reantoarcerea la serviciu a persoanei care are contractul suspendat 2 ani pentru ingrijire copil.
Angajatorul este obligat sa va primesca in momentul in care faceti cerere si il anuntati de intentia de a reveni la munca. Daca vi se refuza acest drep, adresati-va ITM-ului.