Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Se pedepseste casatoria de convenienta ?
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Se pedepseste casatoria de convenienta ?

daca te casatoresti cu un cetatean de alta nationalitate si o faci de convenienta ce riscuri poti avea ?
Sigur ca o intrebare poate fi perceputa in mai multe moduri, nu e nicio problema ca nu o intelegem la fel. Eu zic ca nu o sa revina utilizatorul pentru aspectele civile ca nu acelea il intereseaza. In cazul casatoriilor de convenienta incheiate intre romani si cetateni straini au de castigat ambele parti daca le reuseste figura: strainii permis de sedere iar romanii avantaje materiale.