Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Prenatal
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Prenatal

buna ziua ,am si eu o intrebare la dvs sunt insarcinata in 5 luni jumate si sunt angajata incepand cu data de 09 septembrie 2013 iar data aproximativa cand voi naste este29 februarie 2013 .pot beneficia de concediu prenatal daca atunci cand m-am angajat eram deja insarcinata?
am inteles.eu ma gandeam ca din moment ce intru eu in prenatal si postnatal este obligatoriu ca eu sa intru si in concediul pentru cresterea copilului si sa beneficiez de acel stimulent de insertie dar eu din pacate nu indeplinesc conditiile ci sotul meu .va multumesc mult mi-ati fost de mare ajutor
Daca nu trebuie sa fie neaparat 12 luni, cat poate fi? Sau cele 12 luni trebuie sa fie consecutive? Multumesc!