Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Intrebare despre demisie
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Intrebare despre demisie

Buna,

De o luna sunt amentintat si presat zilnic ca voi fi dat afara pe motive disciplinare.
Daca imi depun demisia azi in scris, mai poate angajatorul maine sa imi incheie contractul de munca pe motive disciplinare?

Multumesc mult
x3mzone, utilizator
madalinatone a scris:

.... Cat despre desfacerea contractului disciplinar, nu se face atat de usor, se face la 3 abateri, aduse la cunostinta persoanei in cauza prin hartii, adica in scris nu doar pe vorbe.

Unde se prevede in legislatie ca desfacerea disciplinara a c.i.m. se face la 3 abateri?