avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1031 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... partaj divort -
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

partaj divort -

Sunt in prag de divort:(......
Am inteles ca toate bunurile dupa casatorie se impart.....

Intrebarea mea este:
sotul meu detine o societate unde este asociat unic si care fuctioneaza bine, a fost infiintata dupa casatorie.....etc
In numele acestei societati a cumparat terenuri, utilaje, masini si alte proprietati . Ce drepturi am eu sau daca este posibil sa am ......in acest caz???Pot sa am dreptul doar daca sunt si eu unul dintre administratori?
A fost un baiat "inteligent" sa zic asa....si eu nu pot sa am dreptul la nimic?!!

Va multumesc anticipat

Cel mai recent răspuns: lostname , utilizator 08:55, 31 Martie 2009
multumesc.....

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Mostenire cu nabadai Veronica Popescu Veronica Popescu As vrea sa ma ajutati cu un punct de vedere intr-o problema destul de delicata. Mama soacrei mele a decedat in cursul lunii dec.2008.Mentionez ca soacra ... (vezi toată discuția)
Expertiza judiciara / obligatia expertului de a sesiza parchetului infractiunile descoperite in acte bukinst bukinst Este obligat expertul numit de instanta de judecata pentru efectuarea unei expertiye juduiciare, de a sesiza organele de cercetare penala atunci cand descopera ... (vezi toată discuția)
Partaj pensia alimentara ..demisie dolores32 dolores32 buna ziua am divortat prin acord iar incredintarea celor doi copii mi-a fost atribuita . fostul sot este asociat unic si administrator la ... (vezi toată discuția)