Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Divort pe cale amiabila, partaj
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Divort pe cale amiabila, partaj

Buna ziua! Am si eu o intrebare.... eu si sotul meu dorim sa divortam pe cale amiabila. de ceva timp se tot razgandeste si imi pune conditii. intrebarea mea este: in cazul in care exista o masina care este pe numele meu si este cumparata de parintii mei si s-a achizitionat in timpul casatoriei se imparte in cazul unui partaj?
N-ar fi rau sa faceti un inventar cu ce exista ca si bunuri comune ( descriere cat mai completa- ca un dulap cu 2 usi poate fi 200 de lei sau 20 mii lei), ce luati dvs si ce ramane, sa semneze vreo 2 martori care nu sunt din familie.