Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... atestat ssm si psi
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

atestat ssm si psi

Daca am atestat SSM din anul 2001 mai este valabil, sau trebuie sa dau examen anual ?
De ex.pentru a pastra cartile de munca la societatea unde lucrez acum si ca inspector de resurse umane trebuie sa dau examen anual, este necesar si pentru SSM ?
Va multumesc
Parerea mea este urmatoarea: daca mai exista acea entitate care v-a eliberat diploma, sa solicitati o adeverinta din care sa reiasa numarul de ore de pregatire al cursului. Daca are 80 de ore, e ok. Cu toate ca, repet, la mine in judet practica inspectorilor de aici este sa faceti un curs autorizat.
Va multumesc tuturor.
unde pot urma cursuri pentru a obtyne calificare in domeniul P.S.I.