Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Dauna totala [EDITAT]
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Dauna totala [EDITAT]

Buna seara.
As vrea sa aflu cum se calculeaza dauna totala. Am auzit ca as putea primi 75% din valoarea reala a masinii. cum se calculeaza valoarea reala? e vorba de un logan din 2007, pretul de nou fiind aproximativ 7000.
multumesc
Cate bordeie....!
In timp s-au gasit baieti destepti peste tot.In afara de reparatia in regie proprie, nu exista justificare legala pentru retinerea TVA din dauna.
Exista si calculatoare online unde puteti sa verificati cat de aproape sunteti de adevar.
Unul aici: [ link extern ]
Poate va este de ajuror:thumbup:
Va multumesc mult domnule Nucu!

nici eu nu am gasit justificare legala la dauna totala ci doar la reparatia in regie proprie!

maine dupa completarea cererei de despagubire, voi face mai multe 'dezvaluiri'!

Va multumesc inca o data!

nucu$ a scris:

Cate bordeie....!
In timp s-au gasit baieti destepti peste tot.In afara de reparatia in regie proprie, nu exista justificare legala pentru retinerea TVA din dauna.
Exista si calculatoare online unde puteti sa verificati cat de aproape sunteti de adevar.
Unul aici: [ link extern ]
Poate va este de ajuror:thumbup:

In final, am primit banii de la [EDITAT], dreptul ce mi se cuvenea!
Multumesc tuturor celor care au rupt din timpul dumnealor pentru a se implica in problema mea!

Respect!
Ioan Ciobanu, Expert judiciar