avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 768 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Dauna totala [EDITAT]
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Dauna totala [EDITAT]

Buna seara.
As vrea sa aflu cum se calculeaza dauna totala. Am auzit ca as putea primi 75% din valoarea reala a masinii. cum se calculeaza valoarea reala? e vorba de un logan din 2007, pretul de nou fiind aproximativ 7000.
multumesc
Cel mai recent răspuns: vlavali , utilizator 21:05, 28 Februarie 2014
Cate bordeie....!
In timp s-au gasit baieti destepti peste tot.In afara de reparatia in regie proprie, nu exista justificare legala pentru retinerea TVA din dauna.
Exista si calculatoare online unde puteti sa verificati cat de aproape sunteti de adevar.
Unul aici: [ link extern ]
Poate va este de ajuror:thumbup:
Va multumesc mult domnule Nucu!

nici eu nu am gasit justificare legala la dauna totala ci doar la reparatia in regie proprie!

maine dupa completarea cererei de despagubire, voi face mai multe 'dezvaluiri'!

Va multumesc inca o data!

nucu$ a scris:

Cate bordeie....!
In timp s-au gasit baieti destepti peste tot.In afara de reparatia in regie proprie, nu exista justificare legala pentru retinerea TVA din dauna.
Exista si calculatoare online unde puteti sa verificati cat de aproape sunteti de adevar.
Unul aici: [ link extern ]
Poate va este de ajuror:thumbup:


In final, am primit banii de la [EDITAT], dreptul ce mi se cuvenea!
Multumesc tuturor celor care au rupt din timpul dumnealor pentru a se implica in problema mea!

Respect!
Ultima modificare: Sâmbătă, 1 Martie 2014
Ioan Ciobanu, Expert judiciar

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Despagubire dauna totala - rca - stabilirea uzurii euphoria euphoria Acum 2 saptamani am fost implicat intr-un accident rutier pe dn1, in care nu eu am fost vinovatul. Vinovatul mi-a dat copie dupa asigurarea RCA, care este la ... (vezi toată discuția)
Dauna totala rca / catalog schwacke / valoarea reala auto Bujor-Marius Bujor-Marius Buna ziua, Pe data de 26.08.2012 am fost implicat intr-un eveniment rutier. Pe scurt, o doamna a intors in fata mea pe linia continua, neputand sa evit ... (vezi toată discuția)
Despagubiri in caz de dauna totala auto dorinamanci dorinamanci Am fost victima unui accident auto in urma caruia masina mea a suferit daune majore. Societatea de asigurari considera ca se incadreaza la daune totale. Este ... (vezi toată discuția)