Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Ce se intampla cu o masina cumparata de la o firma ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Ce se intampla cu o masina cumparata de la o firma care a intrat in insolventa

Am cumparat o masina de la o firma.ulterior aceasta a intrat in insolventa.mentionez ca am factura cu semnatura si stampila de la firma.am inregistrat-o la primarie,platesc impozit pt ea, dar nu este trecuta pe numele meu.actul de vanzare cumparare este pe numele meu.exista riscul ca in urma procedurii de insolventa a firmei respective, finantele(unde firma avea datorii), sa imi ia masina?
Va multumesc pt timpul acordat si pt raspunsurile date!