Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Vanzare masina, pret platit pe jumatate
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Vanzare masina, pret platit pe jumatate

buna ziua! am o masina pe care i-am dat-o unui prietene mi-a dat jumatate din bani si acum nu vrea sa imi dea diferenta, mentionez ca eu nu i-am dat nici un act la masina si nu am facut nici un contract de vanzare...cum pot sa fac sa imi iau masina inapoi??? ca nu vrea sa imi dea diferenta.? ce pot sa fac unde sa apelez.?pot pati eu ceva? sau sa iau vreo amenda?
Nu va complicati viata cu declaratii false ca v-a fost furata masina, constituie infractiune si puteti raspunde penal.