Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Ordin de protectie deschis de fostul sot impotriva ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Ordin de protectie deschis de fostul sot impotriva viitorului sot

Din seria celor multe procese deschise in ultima luna de fostul sot asta este ultimul

Se poate asa ceva?? nici nu poate fi vorba despre ceva real...probabil ca doar inventii... cum ne putem apara impotriva la asa ceva?!?!?
Eu credeam ca este o actiune prin care reclama un eventual pericol pentru fiica lui , reprezentat de logodnicul meu....fiind actiunea incadrata la Minori si familie
inca nu am ampucat sa citesc actiunea nu stiu continutul exact... doar laasta m-am putut gandiii
Pai nu e el reprezentant al minorului..
eu am inteles din ce ati scris ca el cere pt el un ordin impotriva viitorului sot.
interesati-va intai despre ce e vb si apoi reveniti pt clarificari.
da . multumesc, revin dupa ce sa citesc ce a depus.
Revin cu informatii
Cere ordin de protectie impotriva viitorului sot.. cerand ca viitorul sa pasteze o dist de 100 de metrii de el ,de strada pe care eu locuiesc , eu cu el , cand el vine sa o ia pe fetita, de locuinta lui si de serviciul lui ...motivand ca l-a impiedicat sa ia fetita... (neadevarat , viitorul i-a adus scaunul de masina si l-a rugat sa o puna in el acesta a refuzat..ca i-a adus injurii... nu l-a jignit nu l-a injurat.. doar i-a zis sa nu nu ma mai injure pe mine... l-a mai acuzat ca i-a zgariat masina ( poate fi posibil atunci cand incerca sa sara din fata masinii cand el incerca sa-l calce)
a ma invocat faptul ca l-a impiedicat sa i-a fetita de 3 ori ...... desi viitorul a stat la o distanta de cca 50 m mereu de noi..fetita plangea si refuza si el se suia in masina si pleca.... cam astea

A recunoscut ca l-a imbrancit pe viitorul ( acesta nu, ) mentionand ca a facut-o pt ca viitorul il jignea ....
Cam asta .. restul aberatii
Ce parere aveti?

Doamna, n-ar fi rau sa filmati pe viitor intalnirile astea ca cine stie ce mai zice sau sa aveti martori.
Legat de subiect, cererea lui nu se poate intemeia pe legea violentei in familie ( nu se indeplinesc conditiile art 3 si 5 din legea 217/2003)pe de-o parte si pe de alta nu e adevarat ca viitorul e un pericol pt el.
Solicitati respingerea cererii.