avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 917 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Ordin de protectie deschis de fostul sot impotriva ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Ordin de protectie deschis de fostul sot impotriva viitorului sot

Din seria celor multe procese deschise in ultima luna de fostul sot asta este ultimul

Se poate asa ceva?? nici nu poate fi vorba despre ceva real...probabil ca doar inventii... cum ne putem apara impotriva la asa ceva?!?!?
Cel mai recent răspuns: CLAUDIU LASCOSCHI , Avocat 18:34, 5 Decembrie 2013
daca va mai zic ca am gasit in posta doar citatia si intampinarea fara plic ??
Asa se comunica adesea.

Nu cred ca va obtine castig de cauza cu actiunea sa.

Este mult prea complicat ca sa se descurce cu legea...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ordin de restrictie user2032 user2032 Buna seara! Trebuie sa formulez cererea pentru obtinerea unui ordin de restrictie impotriva unui individ, insa nu stiu ce trebuie sa cuprinda aceasta cerere. ... (vezi toată discuția)
Conditii solicitare ordin de restrictie mariascripcaru mariascripcaru in ce conditii pot solicita ordin de restrictie impotriva unei persoane care m-a agresat si ma ameninta in continuare ,persoana nefiind din familie .Multumesc ... (vezi toată discuția)
imobil proprietatea mea - fostul sot refuza sa plece- cum procedez? mariagirbea mariagirbea Buna ziua! Sunt divortata,imobilul in care locuiesc este pe numele meu,nu am sulta de platit,dar nu reusesc pe cale amiabila sa scap de a mai locui impreuna cu ... (vezi toată discuția)