Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Incetare CIM
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Incetare CIM

Este posibil ca CIM - ul sa fii incetat cu data de 29.11. 2013 in conditiile in care mi-am dat demisia cu acordul partilor conf. art. 55 lit. B in data de 31.10. 2013 cu preaviz de 20 de zile pana in data de 29. 11. 2013 (mentionez ca in data de 12. 11. 2013 am intrerupt preavizul cu un concediu medical care a continuat pana in 16. 12. 2013). Am fost informata ca acest concediu din luna decembrie nu mai este valabil deoarece contractul a incetat in data de 29.11. 2013. Este posibil sa fie asa? Va rog sa ma ajutati cu un raspuns deoarece nu stiu care este situatia mea la momentul acesta, daca este legal sa inceteze contractul in perioada concediului medical si ce pot face mai departe.
Am primit deciziile una de incetare contract cu data de 29.11.2013 si una care o anuleaza pe prima deoarece sunt in incapacitate temporara de munca. Numai ca seful meu imi spune sa le dau semnate in original si eu sa pastrez copiile, nu sunt de acord cu acest lucru si ma ameninta ca e posibil sa nu-mi plateasca concediul medical
va rog sa imi sugerati cum este legal sa procedez?
Un exemplar in original se inmaneaza si salariatului sau daca se inmaneaza copie , atunci aceasta trebuie sa fie eliberata in copie certificata de reprezentantul legal al angajatorului sau de persoana imputernicita de angajator pentru conformitate cu originalul.