Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Program de vizita minor cerut de tata, respins de mama
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Program de vizita minor cerut de tata, respins de mama

Expunere situatie pe scurt
In acest moment exista :
- un program de vizitare ( 2 week/luna si vacante ) PT tata
acum se cere de catre tata un program de vizitare cum urmeaza : 2 sapt/luna la tata, 2 sapt/luna la mama- cum ati interpreta acest "program" drept program de vizitare sau custodie comuna fizica ?( desi stim ca nu e reglementata )
Oare cum ar interpreta un judecator???
In conditiile in care mama doar respinge aceasta cerere fara sa propuna alta varianta....oare ce ar putea decide judecatorul?
-eventuala respingere?( pe motiv ca arata a custodie comuna fizica)
sau ar decide alta varianta de prog? ( considerand ca programul propus nu e in interesul superior )
multumesc.
Aparari de genul: igiena precara, muscata de 3 ori de cainele lui, nu sta el cu ea in vacante ( nici macar de Craciun, nu o duce la controalele medicale programate, refuz adeverinta inscriere la grafi, neimplicare de la nastere vizite la 2-3-8 luni..... apararile lui ... atasamentul care a survenit intre ei...
ce parere aveti.. cat o sa cantareasca?

exact 0.
Daca mama nu e de acord cu programul propus de tata, nu propune altul si instanta e de acord cu mama ca nu e momentul pt un astfel de program, ii respinge cererea tatalui si ramane in vigoare programul actual pe care il are.
este un proces, se vor administra probe in contradictoriu. conteaza ce probe aduce tatal si ce spune copilul la audiere
Fetita are 4 ani acum ....tatal nu a depus nicio proba doar intampinare ....
Nu exista nicio regula.
Incercati un proces si in functie de noroc se va stabili...
Daca aveti noroc incercati un proces.
Doar banii pentru avocatul partii adverse i-ati pierde daca nu ati avea noroc.