Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Cheltuieli comune caldura
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Cheltuieli comune caldura

Locuiesc intr-un apartament cu doua camere pe o scara cu 14 apartamente. 9 apartamente cu CT si 5 racordate la ENET. Ciudat, dar pentru luna noiembrie 2013 la cei cu CT au venit cheltuieli comune aprox. 8 lei (fara calorifere pe scara sau la uscator), iar la doua din cele 2 apartamente racordate la ENET, 11, respectiv 16 lei. Pe scara sunt repartitoare si calculul este facut de ISTA Bucuresti. Din ce stiu, cheltuielile comune sunt un procent fix din consumul de caldura pentru toti locatarii, ceea ce nu mi se pare corect. Multumesc si SARBATORI FERICITE !
Documentul ANRSC a fost postat initial pe site-ul oficial al ANRSC. Nu comparati un site oficial al unei autoritati centrale cu un forum.
Nu e o simpla greseala de redactare. Nici nr decretului, nici anii nu seamana! Este stilul lor "profesionist". Asemenea greseli nu se admit la o autoritate centrala.

Probabil si acei profesori doctori ingineri, ca si celelalte personalitati in domeniu, care semnaleaza prostiile ANRSC sunt tot "vanatori de greseli cu tot dinadinsul in lipsa de succese notabile", invidiosi pe succesele ANRSC.