Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... cum procedez ?
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

cum procedez ?

Servus . Intrebare : Cum pot face o contestatie la executare , eu personal nefiind in Romania ? Se poate prin posta ?
Trebuie sa timbrez ? Cum o fac din strainatate ? Cat costa taxele ?

Multumesc anticipat
Daca nu depuneti taxa judiciara de timbru impreuna cu contestatia la executare formulata, la domiciliul aratat in contestatia la executare veti primi o adresa din partea instantei de judecata prin care vi se va pune in vedere sa depuneti taxa judiciara de timbru in termen de 10 zile de la primirea adresei instantei sub sanctiunea anularii cererii. Prin urmare trebuie sa folositi o adresa unde cineva primeste inscrisurile din partea instantei in timp util, in caz contrar riscand sa fiti sanctionat de catre instanta asa cum aratam anterior.