Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Expertiza judiciara / Obligatia expertului de a sesiza ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Expertiza judiciara / Obligatia expertului de a sesiza Parchetului infractiunile descoperite in acte

Este obligat expertul numit de instanta de judecata pentru efectuarea unei expertiye juduiciare, de a sesiza organele de cercetare penala atunci cand descopera in actele Primariei inscrisuri false, distrugerea de documente contabile ce sunt in conexiune cu expertiza ce o executa, toate aceste fapte fiind omise si din Raportul de expertiza ?
ileana a scris:

Am banuit ca asta o sa-mi spuneti( desi nu mi-am dorit). Intrebati-va in primul rand ce interes aveti. Sa vi se recunoasca un drept sau sa creati doar probleme unor persoane.
Daca plangerea penala va ajuta, atunci ar trebui sa o faceti impotriva celor care se fac vinovati de faptele indicate , si mai putin impotriva expertului ...care poate analizand propirul "interes" s-a gandit mai mult la familia lui.
Luati-va un avocat bun pana nu este prea tarziu.

succes
av. Ileana Schwarz
Va iau pe Dvs cand ajung pentru a doua oara cu dosarul la ICCJ. Pentru ca in recurs parata *la legea 10/2001 a itrodus la penultimul termen de judecata o serie de inscrisuri false si a obtinut casare cu trimitere.
Acum la rejudecarea apelului am ceva cu toata lumea. Autorii meu au facut Romania Mare contribuid decisiv la Unirea Bucovinei cu Romania, si au fost trimisi la inchisoare pentru lungi perioade de timp.
Acum sunt 7 ani de cand se incearca a se repara unele parti materiale.
Asa ca interesul este justitiar. Ne putem lipsi de bunuri, dar cei ce gresesc VOIT si azi le trebuie dosare penale. Nu/i asa doamna avocat ?

Va inteleg supararea dar nu e cazul sa va razbunati pe utilizatorii din forum care au incercat sa va raspunda punctual la o intrebare.Chiar aveti ceva cu toata lumea.
bukinst a scris:

ileana a scris:

Va iau pe Dvs cand ajung pentru a doua oara cu dosarul la ICCJ. Pentru ca in recurs parata *la legea 10/2001 a itrodus la penultimul termen de judecata o serie de inscrisuri false si a obtinut casare cu trimitere.
Acum la rejudecarea apelului am ceva cu toata lumea. Autorii meu au facut Romania Mare contribuid decisiv la Unirea Bucovinei cu Romania, si au fost trimisi la inchisoare pentru lungi perioade de timp.
Acum sunt 7 ani de cand se incearca a se repara unele parti materiale.
Asa ca interesul este justitiar. Ne putem lipsi de bunuri, dar cei ce gresesc VOIT si azi le trebuie dosare penale. Nu/i asa doamna avocat ?

Nu stiu cum sa interpretez mesajul dvs.
Abia din iulie 2009 pot pune concluzii la ICCj , dar de obicei "nu las pe nimeni sa ma ia", se poate insa incheia un contract de asistenta juridica.Din pacate, chiar daca nu va ajuta la nimic, nu sunteti singurul intr-o astfel de situatie .
Orice sistem este perfectibil.Deocamdata alta justitie nu avem.
Un avocat bun este avocatul care poate intui ce urmeaza sa i se intample si cum poate impiedica urmatorul eventual atac.
Nu cunosc detaliile dosarului dvs. ci doar am raspuns cu buna credinta unui mesaj , pe care daca il veti reciti(mesajul dvs,) veti constata ca numai Dumnezeu stia la ce anume va referiti. .

Va doresc intelepciune si rabdare, intrucat cred inca in suprematia legii, asa oarba cum e ea, doamna justitie.

succes
av. Ileana Schwarz