Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Trafic de persoane, 5 ani condamnare - aplicare ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Trafic de persoane, 5 ani condamnare - aplicare pedeapsa favorabila

Buna ziua.
Vreau sa va intreb in cazul unei persoane condamnate pentru trafic de persoane la 5 ani detentie, fara alte antecedente, si care a ispasit deja 3 ani calendaristici din pedeapsa, aceasta persoane poate beneficia de eliberare conform noului cod penal?
Va multumesc.
Este extrem de complicat. Cererea ar trebui foarte bine motivata si legea asa cum e ea nu il ajuta deloc.
Doar daca s-ar gasi o interpretare juridica foarte spectaculoasa ar putea avea sanse.