Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Retrocedare casa
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Retrocedare casa

am un act de la arhiva nationala cu o casa si anexe ,cit si alte bunuri lasate la stat in anul 1940 de bunicii mei nemti dobrogeni,de pe actul de la arhiva am retrocedat cu hotarare judecatoreasca 9,50 ha teren arabil cu ce lege cer si despagubiri pentru casa,multumesc anticipat
Multumesc mult nu am stiut ,dar ce ar trebui sa scriu acum la recurs ca avem recurs in 15 zile,si daca recursul este tot gratuit sau pe bani

ContSters311669, utilizator
Deci primaria la recurs a invocat motivul ca era incorect sa chem in judecata primaria si ca trebuia sa chel in judecata " MUNICIPIUL Bucuresti prin Primar general " ; daca deschideti un nou proces trebuie sa va judecati cu Municipiu prin Primar..Cheltuielile nu stiu cum sunt cu noul cod.Intrebati concret pe forum. succes !