Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Declaratie notariala ca nu mai sunt intretinut de ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Declaratie notariala ca nu mai sunt intretinut de parinti ?

Sunt student si as dori sa aflu daca este vreo cale prin cale sa demostrez ca nu mai sunt intretinut de parinti, pentru a putea benificia de bursa sociala de la facutate. Daca acest lucru este posibil va rog sa ma indrumati unde trebuie sa ma adresez si ce acte trebuie intocmite.
Va multumesc!
De acord cu colega, am citit in diagonala prima data si-am gandit in zig-zag. E sociala, trebuie analizate veniturile familiei in ansamblul ei.

Totusi... facultatea v-a spus ca se poate sa dovediti cumva ca nu sunteti intretinut de catre parinti?
Sunt in aceasi situatie ca cel care a deschis topicul. Va rog sa imi transmiteti daca am peste 26 de ani dar nu lucrez, mai trebuie sa duc acte doveditoare cu veniturile p[arintilor mei? E de ajuns adeverinta de la notar in care se specifica faptul ca nu mai sunt in intretinerea parintilor mei?