Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Nu am semnat contractul de munca si sunt angajat de 7 ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Nu am semnat contractul de munca si sunt angajat de 7 luni

Luctrez de 7 luni la o multinationala si nu am semnat contract de munca eu apar ca si angajat ( plati la CAS etc etc ..) asta ar insemna ca cineva a semnat in locul meu ?
ce se poate intampla in acest caz daca o sa deschid un proces pe tema asta ?
alex_ozzy, utilizator
eu figurez la itm dar in mod normal inainte de inregistrarea in revisal trebuia sa semnez CIM . Asta ar insemna ca s au trimis date eronate la ITM
Aveti dovada de la ITM ca figurati cu c.i.m. activ?
da
In acest sens, nu vad care ar fi scopul actiunii dvs , avand in vedere ca dvs sustineti ca lucrati acolo , dar nu ati semnat c.i.m.. Aspect relevant dupa 7 luni de zile de la data angajarii.
Scopul actiunii este ca au fost facute unele promisiuni verbale cand am fost angajat care din patcate nu s au intamplat . ce ma intereseaza defapt Daca persoana de la resurse umane poate raspunde in vre un fel , daca a trimis date eronate la itm( adica a trimis revisal fara cim semnat de mine