avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 795 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Expertize judiciare şi ... Valoarea de circulatie a unui teren
Discuție deschisă în Expertize judiciare şi extrajudiciare

Valoarea de circulatie a unui teren

Ma poate ajuta cineva sa aflu cum as putea afla valoarea de circulatie a unui teren intra-vilan din Bucuresti, care nu are constructii pe el?
Stiu doar ca aceasta valoare se stabileste in baza unei grile.
Ma intereseaza sa stiu cat ar costa o expertiza cadastrala/topografica pt. un astfel de teren.
Conteaza suprafata acestuia, zona in care este situat?
Va multumesc frumos pentru orice informatii in acest sens.
Cel mai recent răspuns: GeannieBlue , utilizator 10:04, 18 Februarie 2014
Multumesc foarte mult pentru raspunsul dvs.
Mult succes si numai bine va doresc!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Taxa timbru actiune constatare drept proprietatae constantin popovici constantin popovici am formulat o actiune in constatare a dreptului de proprietate asupra unui teren de 160 m.p..situat Municipiul Falticeni -care este procentul utilizat la ... (vezi toată discuția)
Evaluare teren pt stabilire taxa de timbru sorin42 sorin42 Buna. As avea si eu o intrebare: daca un expert tehnic judiciar evalueaza un teren cu mult sub valoarea lui de piata, prin incadrari nereale in grilele de ... (vezi toată discuția)
Expertiza tehnica maria dinca maria dinca Ma intereseaza sa stiu daca pot cere unui expert judiciar inainte de a incepe un partaj in instanta o expertiza a unui imobil situat in Bucuresti cu o ... (vezi toată discuția)