Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Functionari publici
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Functionari publici

Am fost functionar public cu statut special, pana in anul 2013.Ma incadrez cu prevederile Art. 17 al. 1 din Leg. 329/2009 şi Art. 118(1) din Leg. 263/2010, ambele raportate la Art. 16 din Leg. 340/2013(2.298 lei).Pot sa ma angajez ca functionar public?
Este deja pensionar.

In speta, puteti particupa la ocuparea acelui post de referent., intruat nu va sunt incidente dispozitiile art.17 alin.1 din Legea nr.329/2009
Multumesc pentru precizari...