avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 795 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Functionari publici
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Functionari publici

Am fost functionar public cu statut special, pana in anul 2013.Ma incadrez cu prevederile Art. 17 al. 1 din Leg. 329/2009 şi Art. 118(1) din Leg. 263/2010, ambele raportate la Art. 16 din Leg. 340/2013(2.298 lei).Pot sa ma angajez ca functionar public?
Cel mai recent răspuns: doru58 , utilizator 17:15, 7 Martie 2014
Este deja pensionar.

In speta, puteti particupa la ocuparea acelui post de referent., intruat nu va sunt incidente dispozitiile art.17 alin.1 din Legea nr.329/2009
Multumesc pentru precizari...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cumulul pensiei cu salariul primit în calitate de funcþionar public gabinemo gabinemo Buna ziua, sunt functionar public si in martie indeplinesc conditiile de pensionare la limita de varsta. Pot cumula pensia cu salariu ? Pensia mea va fi aprox. ... (vezi toată discuția)
Cumul pensie - salariu eburuleanu eburuleanu Buna ziua! Am o problema ,poate ma ajuta cineva. Sunt functionar public intr-o administratie publica locala, totodata de o luna pensionar pentru linita de ... (vezi toată discuția)
Concurs pentru postul de secretar unitate administrativ-teritoriala ContSters187706 ContSters187706 Am o nelamurire cu privire la maniera de interpretare si corelare a doua texte de lege: [i][b]1.[/b] [u]Lege nr. 188 (r2) din 08/12/1999[/u] Art. 57. (7) ... (vezi toată discuția)