Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Ce se intampla cu actul de adjudecare si cu imobilul ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Ce se intampla cu actul de adjudecare si cu imobilul scos la licitatie ?

Va rog s-mi raspundeti !
In urma cercetarilor penal se constata ca , excutorul si participantii la licitatie au trucat licitatia , au deturnat , art.246 . noul cod. penal . Ce se intampla cu actul de adjudecare , cu actele incheiate in urma acestuia si cu imobilul scos la licitatie ?
Va multumesc anticipat .
Va multumesc !
Buna ziua !
In 30.06.2014 am solicitat in scris cu confirmare de primire ( cofirmare de primire cu stampila din 04.07.2024 ) Parchetului de pe langa cutea de apel ....... rezultatul , stadiul verificarilor - cecetarilor .
Pana-n prezent 01.09.2014 , nici un raspuns . Pot sa cer urgentarea , studierea dosarului respectiv ca sa nu ies din termen ( prescriptie ) .
Expertul judiciar numit in cauza civila nu da nici un semn de viata .
In 19.09.2014 am termen de judecata , pot sa cer suspendarea judecarii pana la solutionarea dosarului civil ?
Va multumesc anticipat !
Cu deosebit respect !
Astept raspusurile dumneavoastra .