Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Indemnizatie crestere copil
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Indemnizatie crestere copil

Buna seara,
Doresc sa ma lamuriti cu o problema in legatura cu posibilitatea acordarii indemniz., pe data de 25.07.2013 am semnat contractul de munca pe perioada determinata de 1 an.Intre timp am ramas insarcinata iar pe data de 10 august 2014 urmeaza sa dau nastere celui de al 2 copil.
Exista posibilitatea de a nu beneficia de aceasta indemnizatie in aceste conditii?!!!
VA MULTUMESC !!!:))
1. In venitul net pentru calcularea indemnizatiei pentru concediu crestere copil (CCC) intra, pe langa veniturile din salarii si c/val tichetelor de masa.

2. Angajatorul ar trebui sa stie asta cand completeaza adeverinta tip pentru indemnizatia pentru CCC.