Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Corectitudinea pastrarii chitantelor la o asociatie de ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Corectitudinea pastrarii chitantelor la o asociatie de propietari

Buna ziua

Am preluat o asociatie de proprietari de 2 luni si am rugat un contabil sa ma ajute ru registru de casa si sa ma verifice , mi-a rupt chitantele din chitantiere si mi le-a atasat la registru de casa .
Este corect ?

Multumesc.
Cel mai util, ca sa impaci si cenzorul / presedintele/ "baba nebuna" din comitet si sa ai si linistea ca esti transparent cu totul si nu ai nimic ascuns, este sa folosesti mereu chitante in 3 exemplare.
Noi asa procedam, exemplarul rosu il atasam la dosarul lunar cu documente si verifica cine si ce vrea acolo.