avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 826 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Intabulare
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Intabulare

Buna seara.As dori sami spuna cineva cum se poate intabula un teren daca extrasul cf si copia coala ( scoase astazi) este inca pe bunicii mei.Avem contract de vinzare cumparare cum bunicii mei au cumparat acest teren.Va multumesc.
Am dezbatut moștenirea dar acest teren nu a intrat in succesiune,putem cere completare la certificatul de mostenitor?
da

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Succesiune Costel Badiu Costel Badiu Buna seara , as ruga pe cineva care are idee la urm: mea intrebare: Tatăl meu a construit o casa pe terenul părinților lui ( bunicii mei) . Constructia ... (vezi toată discuția)
Masa succesorala eronata; drept sotie supravietuitoare asupra mostenirilor primite de sotul decedat HotPink HotPink Buna ziua, Am urmatoarea situatie cu care v-as ruga sa ma ajutati. Bunicul meu a decedat recent. In urma lui au ramas sotia supravietuitoare si fiul ... (vezi toată discuția)
Parinti decedati- unic mostenitor- imobil cumparat de tata vsdfane vsdfane Buna ziua, Tatal meu a cumparat un apartament, iar in momentul respectiv al cumpararii era vaduv. Mama era decedata de un an de zile. Acum si tatal meu a ... (vezi toată discuția)