Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Chitanta plata act de concesiune
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Chitanta plata act de concesiune

Bună seara,
Vă rog să-mi spuneţi dacă chitanţa cu care se achită tariful pentru concesionarea locului de veci într-un cimitir parohial este cu regim special (adică acele chitanţe cu circuit intern al BOR) sau cu înregistrare la fisc.
Mulţumesc
Nu fuge, îşi face case, îşi cumpără maşini de ultimul tip, etc....În esenţă, chitanţa eliberată de parohie trebuie să conţină toate datele de identificare şi să fie înregistrată în contabilitate? ªi înainte de 2007 aveau acelaşi regim?
Mulţumesc
Bună ziua,
Vă rog să mă lămuriţi într-o problemă. Pentru veniturile din actele de concesiune a unor locuri de veci în cimitirul parohial este vărsat la bugetul de stat taxe sau impozite? BOR este scutită în totalitate de taxe şi impozite? Mulţumesc.