avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 921 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită Apartament adjudecat- ce solutii mai am ?
Discuție deschisă în Executare silită

Apartament adjudecat- ce solutii mai am ?

daca apartamentul meu s-a adjudecat la a 3 a sedinta de executare silita....m-ai sant sanse de contestat executarea...ce solutii m-ai am....
Cum sa nu stiti ca va este scos apartamentul la licitatie?!?!?

Greu de presupus acest lucru... dar, daca totusi este adevarat, acesta s-ar pute numi un viciu de procedura...
nu am zis ca nu am stiut....dar nu am primit nimic personal....nu am semnat pentru nimic....am gasit doar hartii lasate in posta...nu mi sa inmanat nimic persona sub semnatura ca am luat la cunostiinta....
am gasit doar hartii lasate in posta.


E, daca le-ati gasit inseamna ca v-au fost comunicate si daca v-au fost comunicate nu trebuia sa stati pasiv mai ales ca acolo scria clar ca se liciteaza.. s-a adjudecat abia la a treia licitatie, deci nu a fost nimic pe repede inainte, stiati..
ce anume vreti sa contestati ?
Ce motiv ati avea ? Ca sa contestati trebuie sa fie ceva in neregula cu executarea, dvs ce vreti sa contestati ?
sa zicem pretul....apartamentul a fost evaluat la 80.000chf ...iar acum a fost scos la licitatie la 18.000chf.....
ma repet cu scuzele de rigoare...nu vreau sa fiu certat...vreau sa fiu invatat cate ceva...daca se poate daca nu ...asta e...mergem inainte....deci daca eram avocat nu mai apelam la dv...am apelat deoarece vreau sa fiu ajutat...daca se poate nimic altceva...stiu ca sant vinovat...dar vreau sa stiu daca exista...o chichita ...judecatoreasca de care sa ma agat sa profit si eu....invatati-ma daca puteti...

Alte discuții în legătură

Adjudecare imobil licitatie publica - anulare contract de inchiriere Fullbet Fullbet Am imprumutat o suma de bani unei persoane care mi-a garantat imprumutul cu un imobil personal. Intr-un final din cauza ca acesta nu mi-a restituit imprumutul, ... (vezi toată discuția)
Am adjudecat la licitație un apartament cu succesiunea nedezbătută, motiv pentru care nu reușesc să evacuez moștenitorii. ce să fac, că nu mai știu? Gabriel1978 Gabriel1978 In mai 2016 am adjudecat un apartament la o licitatie. Apartamentul era scos la vanzare din 2012, pentru datorii mai vechi catre banca, in ianuarie 2015 unul ... (vezi toată discuția)
Detalii executare silita / licitatie carepecare carepecare Buna ziua, Imi puteti spune va rog care este procedura in mare in ceea ce priveste procesul de executare silita? M-am interesat la cateva banci si am primit ... (vezi toată discuția)