Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Folosire fond reparatii
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Folosire fond reparatii

Buna seara.
Sunt presedinta unei asociatii de proprietari si va rog sa mispuneti daca procedez corect in urmatoarea problema .
Am trecut in listele de plata pe o scara de bloc, (cu acordul proprietarilor) fond de reparatii 100lei pentru a inlocui instalatiile de la subsol. Reparatia am executat-o cu opersoana fizica.(am facut un contract de prestari servicii pe o luna)
Intrebarile mele sunt urmatoarele:Intrucat asociatia nu are instalator angajat pot sa platesc din fondul de reparatie.un instalator de profesie,pe baza de contract? si sa -i retin doar 16|% pe statul de plata. Cum procedez cu cei care au refuzat sa plateasca acest fond (4 din19 apartamente)
Va multumesc
NiculinaPopa
Fiecare proprietar cu dosarul lui.