Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Coproprietar - vanzare
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Coproprietar - vanzare

Detin o treime dintr-un teren si imobilul aferen. Adica suntem 3 proprietari cu parti egale.

Va rog sa im ispuneti daca eu pot instraina partea mea prin contract de vanzare cumparare.

Multumesc

Asa cum am sustinut in mesajul anterior, daca aveti si cumparator care stie situatia indiviziunii, nu aveti nici o piedica sa intocmiti si sa semnati in forma autentica (la notar) contractul de vanzare-cumparare dorit.
Multumesc tuturor pentru raspunsuri.