Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... dauna rca
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

dauna rca

Buna ziua,

Am avut un eveniment rutier , persoana vinovata fiind asigurat la o anumita firma de asigurarea. Masina mea avariata este un vw golf af. 2006 . in urma intocmirii dosarului de dauna inspectorul respectiv mi-a comunicat ca nu se pot pune piese originale (spoiler spate , haion spoiler fata deplasat suporturi numere inmatriculare fata spate, mentionez ca mai are si anumite zgomote anormale la cutia de viteza etc..) intrebarile mele sunt : - de ce nu se pot pune piese originale ? cel putin asa mi-a spus iinspectoru de daune - la mentionarea faptului ca aceasta prezinta zgomote anormale la cutia de viteze inspectoru a invocat motivu ca nu are TIMP -piesele inlocuite care sunt originale, se pot returna ? Cu respect
Multumesc mult dar, domnii unde este asigurarea nu imi pot despagubii, dau un exemplu decat maxim 3000 lei si sincer doar atat ma cam costa haionul.
Restul de piese nu imi convine sa le platesc eu .....
ContSters308077, utilizator