Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Anulare promisiune de vanzare
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Anulare promisiune de vanzare

am incheiat o promisiune de vanzare pentru un teren primind un avans din suma finala....acum un an a avut loc tranzactia..

Pot cere anularea promisiunii de vanzare cu restituirea avansului dat de promitent cumarator in conditiile in care acesta nu e de accord cu asta|?

in ce conditii?

va multumesc
Raspunsul la intrebarea dvs. il gasiti in contract.
Era bine sa fi avut avocat care sa va redacteze contractul si ati fi stiut exact ce si cum.
Aveati acest drept conform legii.