avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 998 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Sanctiunea pt neinregistrarea in Carnetul de munca a ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Sanctiunea pt neinregistrarea in Carnetul de munca a perioadei de CFS?

Care este sanctiunea pt neinregistrarea in Carnetul de munca a perioadei de CFS?
Cel mai recent răspuns: H.R. SUPORT , Consultant resurse umane 19:10, 19 Mai 2009
Cand inceteaza CIM, dupa inregistrarea finala, in carnetul de munca se scriu perioadele nelucrate de catre ITM (sau angajator, daca este cazul).
De acord cu tine, valeriu ..... chiar daca nu se trece ca suspendare, tot se trece CFP-ul
la Iasi cel putin asa facem- nu mai trecem cfs-ul !
"Particularitati" din teritoriu:D
Ultima modificare: Marți, 19 Mai 2009
H.R. SUPORT , Consultant resurse umane

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Eliberare carnet de munca-urgenttt eujad eujad exista vreun termen in care sa fiu conditionata de eliberarea cartii de munca? Un salariat ma da in judecata pe motiv ca au trecut 2 luni de zile de cand tb sa ... (vezi toată discuția)
Fals in cartea de munca eugenbv eugenbv am ridicat caretea de munca de la ITM in urma demisiei si am constatat ca am 156 zile concediu fara plata fara sa stiu de ele mentionez ca 2 colege au patit la ... (vezi toată discuția)
Angajatorul intarzie trimiterea cartii de munca s_fiorello s_fiorello Buna ziua, Care este perioada maxima legala de la incheierea activitatii pana la primirea cartii de munca inapoi. Ce se poate face daca angajatorul ... (vezi toată discuția)