Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Sanctiunea pt neinregistrarea in Carnetul de munca a ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Sanctiunea pt neinregistrarea in Carnetul de munca a perioadei de CFS?

Care este sanctiunea pt neinregistrarea in Carnetul de munca a perioadei de CFS?
Cand inceteaza CIM, dupa inregistrarea finala, in carnetul de munca se scriu perioadele nelucrate de catre ITM (sau angajator, daca este cazul).
De acord cu tine, valeriu ..... chiar daca nu se trece ca suspendare, tot se trece CFP-ul
la Iasi cel putin asa facem- nu mai trecem cfs-ul !
"Particularitati" din teritoriu:D
H.R. SUPORT , Consultant resurse umane