Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Chirias sau proprietar
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Chirias sau proprietar

Vrem sa facem o adunare a locatarilor. Cine trebuie sa participe? Are chiriaşul drept de decizie? Este o hotărâre oficială dacă asociaţia de locatari nu are statut legal? Pot fi chiriaşii membri ai unei asociaţii de locatari?
Doamna, eu zic ca va faceti griji pentru nimic. Uitati si eu de la Iasi nu sunt de acord sa parcati auto in curtea despre care vorbiti si? Trebuie sa va creeati vreun stres pe chestia aceasta?
Eu va propun sa-l ignorati, dar daca intrece masura, luati legatura cu politia locala - reclamatie scrisa si o poate „incurca” si cu altele - locuieste fara forme legale, sigur nu are mutatie acolo, „face praf” in curte...