Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... concediu fara plata pentru formare profesionala
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

concediu fara plata pentru formare profesionala

Am un angajat care in luna iunie isi da examenul de licenta. Pentru asta vrea sa isi ia 30 zile de concediu fara plata. Exista o posibilitate ca sa nu ii afecteze vechimea in munca?
Multumesc
:offtopic:
Cate asemenea nu am vazut si nu am practicat chiar eu...!?
Problema este ca, la un moment dat, chiar cred ca multe imi apartin si ca ar trebui sa ma inscriu la OSIM cu unele din ele!?
Avantajul experientei si ... dar ajunge pentru azi!:wave:
Multumesc mult pentru ajutor=D>
:bow: Tot respectul dnule Tudor Valeriu