avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 921 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... concediu fara plata pentru formare profesionala
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

concediu fara plata pentru formare profesionala

Am un angajat care in luna iunie isi da examenul de licenta. Pentru asta vrea sa isi ia 30 zile de concediu fara plata. Exista o posibilitate ca sa nu ii afecteze vechimea in munca?
Multumesc
Cel mai recent răspuns: Nicoleta Ilea , Consultant resurse umane 17:12, 20 Mai 2009
:offtopic:
Cate asemenea nu am vazut si nu am practicat chiar eu...!?
Problema este ca, la un moment dat, chiar cred ca multe imi apartin si ca ar trebui sa ma inscriu la OSIM cu unele din ele!?
Avantajul experientei si ... dar ajunge pentru azi!:wave:
Multumesc mult pentru ajutor=D>
:bow: Tot respectul dnule Tudor Valeriu

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Concediu odihna si concediu medical Doina Elena Doina Elena sunt pusa in fata unei dileme. o colega ma bombardeaza cu acuzatii de genul ca: concediul de odihna nu este afectat daca ea sta o perioada in concediul ... (vezi toată discuția)
Concediu studii Vioreld Vioreld salutare. am un angajat student, care intra zilele acestea in sesiune. el vrea sa-si faca cerere de concediu pentru studii. acest concediu (din ce stiu eu) ... (vezi toată discuția)
Concediul fara plata ContSters141851 ContSters141851 buna ziua!in cazul in care angajatorul te trimite frcvent in concediu fara plata cate 1-2-3 zile pe saptamanadin lipsa de activitate a firmei,care sunt ... (vezi toată discuția)