Forum Discuţii juridice Executare silită Licitatie-punere in posesie
Discuție deschisă în Executare silită

Licitatie-punere in posesie

buna ziua de la data licitatiei cand ai castigat licitatia cat dureaza sau mai bine zis care sunt etapele pana la punerea in posesie al imobilului ?.eu am participat la licitatie pe 8 iulie si nici pana acum nu am fost pus in posesia imobilului .multumesc
deci dupa ce am depus si ultima suma de bani pe 7 august am fost am dus chitanta sa vada s-a facut copie si dupa ultima chitanta, atunci executorul mi-a spus ca depune actele la intabulare dar eu nu am semnat nici un act de adjudecare ,la un moment dat el personal mi-a spus sa revin cu telefon ca sa imi spuna data punerii in posesie si a facut calculul in felul urmator :15 septembrie si a zis pe 24 septembrie este punerea in posesie deoarece dupa spusele lui pe 14 august ar fi iesit intabularea dar trebuia sa treaca termenul acela de 30 de zile ptr o eventuala contestatie nu a facut nimeni contestatie in acest timp . numai ca din surse sigure el nici macar nu a trimis citatie la debitor ptr evacuare,nu stiu nici sigur daca intradevar a depus actele la intabulare ,m-a anuntat mai demult ca eu trebuie sa platesc cei 2% la financiar ,dar exact cum am spus eu nu am decat chitantele precum ca am achitat suma de banii ,nimic mai mult .si am semnat doar un proces verbal in ziua licitatiei pe care il are executorul .
nicoletadamian, utilizator