Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Inselaciune?
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Inselaciune?

buna seara,va rog daca puteti sa ma ajutati cu un raspuns.....un asa zis,,prieten"
imi face plingere la politie unde spune ca mi-a dat o suma uriasa de bani,ptr ai achizitiona un bun....nu are nici o dovada in acest sens,nimic scris,dar si-a luat ca martor amanta ca sa-i sustina acuzatia.pot fi acuzat de insalaciune?
multumesc frumos ,Domnul avocat.....inca o intrebare,politistul care ancheteaza acest caz,poate da detalii despre continutul dosarului si altor persoane care nu sunt implicate in aceasta ancheta?poate politistul fi tras la raspundere daca face acest lucru?