Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... reabilitare termica parti comune vs proprietate ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

reabilitare termica parti comune vs proprietate personala (ferestre)

Buna ziua tuturor; am si eu o mare problema si va rog va rog mult sa ma ajutati

Anul acesta a fost afisat la avizier aprobarea primariei de sector de a intra blocul in programul de reabilitare, contractul de mandat si Norma metodologica din 17.03.2009.

Am marea rugaminte de a ma ajuta cum sa procedez: eu nu doresc ca apartamentul meu sa intre in programul de reabilitare. Cum fac?

cu multe multumiri si respect va rog ajutati-ma
rflec, utilizator
Pe langa exemplul practic dat de @Adam Grecu si articolele din lege mentionate de @adriantot, dati vecinului sa lectureze articolele 3 si 11 din Legea nr.50/1991privind disciplina in constructii, unde afla ce lucrari de constructie necesita sau nu necesita autorizatii.
Administratia publica locala nu elibereaza Certificat de Urbanism sau Autorizatie de Construire pentru reabilitarea termica a fatadei unui singur ap.
Succes!
s.c.serv ad loc s.r.l., utilizator