Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Se poate falsifica o carte de identitate ?
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Se poate falsifica o carte de identitate ?

se poate falsifica ci daca se cunoaste cnpul si seria buletinului?
Nu va ajuta schimbarea CI la nimic, CNP-ul ramane acelasi.

@ separatistul
daca nu , plangere la politie indretata si impotriva puctului de unde s-au incasat banii...

de ce?
Ares-3, moderator
de undeva trebuie sa inceapa investigatia.
asta daca cei de la Westen nu vor sa puna la dispozitie informatiile necesare .
multumesc dar am fost inselata de o persoana din afara care nu ii stiu numele real cred ca era fals ..cine a incasat banii chipurile era curierul firmei de curierat banii i-am trimis in malaezia s-au incasat din anglia ...persoana care m-a inselat evident este impreuna cu siteul din malaezia ..am cazut in plasa ..deci ce pot face ?banii i-am trimis dar imi cunoaste cnp si seria buletinului are poze cu mine ..
puneti-le cruce ,si mai adaugati si ceva blesteme...din acelea cu "sa se aleaga ...sa se faca ...sa se dreaga..." macar asa va descarcati .
individului ii trebuia banii ...cu datele de pe buletin nu o sa mai aibe treaba .
ContSters324606, utilizator
Stati linistita ca mai rau de atat nu poate fi.
N-au nevoie aia de cartea dvs. de identitate, ei iau bani de la oameni care ii dau de bunavoie, nu-si bat capul cu falsuri extrem de greu de executat.