avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 501 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Se poate falsifica o carte de identitate ?
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Se poate falsifica o carte de identitate ?

se poate falsifica ci daca se cunoaste cnpul si seria buletinului?
Cel mai recent răspuns: CRM2013 , utilizator 17:03, 4 Octombrie 2014
Nu va ajuta schimbarea CI la nimic, CNP-ul ramane acelasi.

@ separatistul
daca nu , plangere la politie indretata si impotriva puctului de unde s-au incasat banii...

de ce?
Ultima modificare: Joi, 2 Octombrie 2014
Ares-3, moderator
de undeva trebuie sa inceapa investigatia.
asta daca cei de la Westen nu vor sa puna la dispozitie informatiile necesare .
multumesc dar am fost inselata de o persoana din afara care nu ii stiu numele real cred ca era fals ..cine a incasat banii chipurile era curierul firmei de curierat banii i-am trimis in malaezia s-au incasat din anglia ...persoana care m-a inselat evident este impreuna cu siteul din malaezia ..am cazut in plasa ..deci ce pot face ?banii i-am trimis dar imi cunoaste cnp si seria buletinului are poze cu mine ..
puneti-le cruce ,si mai adaugati si ceva blesteme...din acelea cu "sa se aleaga ...sa se faca ...sa se dreaga..." macar asa va descarcati .
individului ii trebuia banii ...cu datele de pe buletin nu o sa mai aibe treaba .
Ultima modificare: Joi, 2 Octombrie 2014
ContSters324606, utilizator
Stati linistita ca mai rau de atat nu poate fi.
N-au nevoie aia de cartea dvs. de identitate, ei iau bani de la oameni care ii dau de bunavoie, nu-si bat capul cu falsuri extrem de greu de executat.

Alte discuții în legătură

In cazul trimiterii prin posta romana skullkid skullkid Se presupune ca trimite un colet in schimbul altuia. Daca se intampla si coletul este gol, deci reprezinta o inselaciune, \"teapa\". Politia poate sa rezolve ... (vezi toată discuția)
Posibila teapa facilitata de firma de curierat rapid cataNFS cataNFS Aveam de vanzare un samsung s5 , pe un site de vanzari , am fost contactat de un pretins cumparator , ne am inteles la pret , am trimit produsul cu verificare ... (vezi toată discuția)
Am primit teapa! skullkid skullkid Buna ziua! Am o problema si-anume: Am trimis cuiva o un bun de aprox 700 ron. Destinatarul trebuia sa imi trimita alt bun cam in aceeasi valoare dar... Eu am ... (vezi toată discuția)