Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Apel la respingerea cererii de majorare pensie ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Apel la respingerea cererii de majorare pensie alimentara

Buna seara!
Am detaliat pe larg povestea mea aici: www.avocatnet.ro/content/for...

in concluzie astazi s-a dat solutia: Respinge cererea ca neantemeiata. Obliga reclamanta sa plateasca paratului suma de 500 lei, cheltuieli de judecată. Cu drept de apel în 30 zile de la comunicare, cererea de apel urmand a fi depusa la Judecatoria sect 2.

Considerati ca ar trebui sa fac apel, dar tot fara avocat, caci nu dispun de resursele necesare, altfel puneam avocat de la inceput si poate ca nu pierdeam, sau exista pericolul ca, daca fac apel, si din nou mi se respinge cererea, cheltuielile de judecata sa creasca si atunci in loc sa rezolv ceva, mai mult cheltui?

Multumesc frumos,
Credeti ca am sanse ca la apel sa castig, avand in vedere cele de mai sus?
Flor_L a scris:

Credeti ca am sanse ca la apel sa castig, avand in vedere cele de mai sus?

Nu, dupa parerea mea n-aveti sanse.
Toata discutia despre indexare a fost cam inutila. D-voastra ati cerut marirea pensiei de intretinere.