Forum Discuţii juridice Achiziţii publice interdictie achizitie birotica
Discuție deschisă în Achiziţii publice

interdictie achizitie birotica

Mai exista interdictia de a achizitiona echipamente multifunctionale, respectiv copiatoare,imprimante,scannere? si daca da, care este temeiul legal
:D, dar am observat ca se permite achizitionarea de ccalculatoare si echipamente periferice.In acceptiunea dumneavoastra, ce inseamna echipamente periferice?
si o alta intrebare, daca sunteti amabil:rectificarea bugetara nu se efectuaza doar pentru anul in curs?, deci prin deductie logica,nu era interzisa achizitionarea de astfel de echipamente doar pentru 2009?
adevarul este ca ...nu exista termen in care se poate aplica aceasta lege , dar nu se specifica nici pe ce durata este in vigoare legea .
nu cred ca face referire doar la anul 2009 .
pai si cum interpretam?, daca nu se specifica termenul,inseamna ca este pe timp nelimitat?