Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... mostenire dupa decesul unui parinte
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

mostenire dupa decesul unui parinte

Buna dimineata,va rog sa-mi expicati si mie ce mai pot face in urmatorul caz: tata a decedat acum 15 ani,am fost 4 frati dar o sora a decedat si am ramas 3 ,dupa decesul tatalui nu am facut succesiune ,acum mama i-a dat casa unei surori fara sa ne spuna si noua celor doi frati.Intrebarea mea este mai putem face ceva? practic noi am ramas fara nimic din munca parintilor nostrii
Buna dimineata,revin cu acelasi subiect va rog sa-mi spuneti daca la virsta mamei de 82 ani era obligatoriu examen psihiatric pentru semnarea actelor?am aflat ca nu au depus acest act la notariat si va mai rog sa-mi spuneti daca un contract de vinzare-cumparare cu intretinere poate fi atacat in instanta,va multumesc