Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... NePrestarea de servicii platite in avans, din cauza ...
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

NePrestarea de servicii platite in avans, din cauza beneficiarului

Un srl emite o factura pentru prestari servicii catre un alt srl beneficiar, care plateste factura in avans. Prestarea serviciilor trebuie sa se faca lunar, timp de 6 luni. Dupa o luna, prestatorul nu mai poate efectua nici un serviciu, pentru ca beneficiarul s-a razgandit. Prestatorul este obligat sa restituie vreo suma de bani beneficiarului?
Mentiuni.
1. pe factura nu se mentioneaza plata in avans
2 nu exista un contract semnat
3 exista un istoric pozitiv al relatiei dintre cele 2 srl-uri
~ Conținut șters la cerere ~