avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 621 soluții astăzi
Forum Discuţii diverse Discuţia la modă Avocatnet 2014: Nicusor are doi tati
Discuție deschisă în Discuţia la modă

Avocatnet 2014: Nicusor are doi tati

Un spamer foarte incapatanat mi-a trimis acum vreo doua zile un email pe care inainte sa-l sterg l-am deschis dintr-un fel de curiozitate aproape morbida de care sufara uneori. In afara de o multime de prostii despre sfarsitul lumii aparea si o povestea care mi-a atras atentia
Aici puteti gasi povestea in engleza in ziarul "Santiago Times" din Santiago de Chile
[ link extern ] /
Pe scurt este vorba despre o carte pentru copiii de gradinita “Nicolás tiene dos papás” adica pe romaneste "Nicusor are doi tati" scrisa de miscarea pentru integrarea homosexualilor. In carte e prezentata familia lui Nicusor formata din cei doi tati si el si despre viata lui.
Problema adoptiilor de copii de cupluri homosexuale este extrem de discutata nu numai in Chile ci peste tot in lume.
Voi, ce parere aveti? Suneti pentru astfel de adoptii? Sunteti impotriva lor?

P.S. Imi doresc o discutie civilizata si cu argumente.
Ultima modificare: Marți, 25 Decembrie 2018
Manuela Rășină, administrator
Cel mai recent răspuns: themis , utilizator 20:44, 15 Februarie 2015
Am inteles foarte bine ceea ce banuiti...
Am observat ca il plangeati pe Arsenie Boca...DAR...pe de alta parte nu il plangeati...ca nu credeati ca ar exista motive...
In fine...

Fiecare are dreptul de a banui...indiferent ca ar fi sau nu adevarat...

In acest caz, nu era vorba de cuplu...in sensul gandit de dvs...

avocat_lascoschi@yahoo.com a scris:

In acest caz, nu era vorba de cuplu...in sensul gandit de dvs...


Da' de unde stiti d-voastra la ce fel de cuplu ma gandeam eu ? :weg:
1 din 2 utilizatori consideră
acest răspuns util
avocat_lascoschi@yahoo.com a scris:


Legea da dreptul de a se verifica constitutionalitatea...
Daca doriti sa va judecati pe o astfel de exceptie sa ma anuntati si pe mine.
E posibil sa fac si eu o aparare pe asa ceva in sens de respingere...si gratis...( in premiera absoluta...)
Cred ca si cu calitatea as gasi ceva daca ar fi necesar...







No, io presupun ca ati vrut sa va referiti la calitatea apararii pe care vreti sa o faceti.

Gresesc? :yeah:

Daca era vorba despre calitatea procesuala, scuze... :duh:

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Legea antidiscriminare const_be const_be Adoptarea Legii antidiscriminare, o condiţie obligatorie pentru aderarea la Uniunea Europeană a R Moldova, este amanata sine die in urma interventiilor ... (vezi toată discuția)
Parteneriate civile sau casatorii? Adalbert Gabriel Gazdovici Adalbert Gabriel Gazdovici Astăzi, 21 iulie 2015, Curtea Europeană a Drepturilor Omului a decis, într-un proces intentat Italiei, că statul este obligat să acorde o recunoaștere ... (vezi toată discuția)